Strona główna

jest placówką publiczną zlokalizowaną na osiedlu "Waszyngtona" przy ul.Kinowej 10a w Warszawie. Nazwa "Akwarelka" określa plastyczny profil placówki.

• Organem prowadzącym jest m.st. Warszawa.
  • Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
  • Dyrektorem jest Iwona Skorupa.
  • Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci w wieku 3-5 lat podzielonych na cztery grupy.
  • Przedszkole mieści się w przestronnym, jednopiętrowym budynku.
  • Sale zabaw są: wielofunkcyjne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym; dobrze wyposażone i estetyczne.
  • Przed przedszkolem znajduje się mały parking.
  • Ponadto placówka dysponuje oddzielnym pomieszczeniem umożliwiającym prowadzenie zajęć ruchowych. Tu prowadzone zajęcia gimnastyczne, zajęcia relaksacyjne oraz zajęcia rytmiki.  Walory architektoniczne sali umożliwiają prowadzenie zajęć teatralnych z wykorzystaniem różnych środków plastyczno-malarskich i technik teatralnych. Tu odbywają się imprezy i uroczystości przedszkolne.
  • Teren wokół przedszkola jest bezpieczny, odległy od hałasu miejskiego. Bliskość działek pracowniczych i Parku Skaryszewskiego zachęca do częstych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.